Zabudowy balkonów

ZABUDOWA RAMOWA – system przesuwny, aluminium anodowane

System zabudowy lekkiej, osłonowej stosowany na zewnątrz do zabudowy balkonów, loggi ale także wewnętrznie jako ścianki działowe przesuwne.. System przesuwny może być stosowany zarówno do zabudowy pojedynczych balkonów, jak i też do kompleksowych realizacji. Oferujemy systemy: FOGA i COPAL- najbardziej renomowanych producentów profili aluminiowych na świecie.

Oferowany przez nas system może być uwzględniany zarówno w fazie projektowania, jak i modernizowania budynków już istniejących. Doskonale nadaje się do zabudowy loggi i balkonów wysuniętych.

Elementy przesuwne – okna i drzwi poruszają się na rolkach po prowadnicy dolnej o wysokości do 25 mm, składającej się z torów jezdnych (od 1 do 4) w zależności od ilości przesuwnych elementów. Każda kwatera posiada łożyska zapewniające swobodne przesuwanie nawet bardzo dużych powierzchni.

Uszczelka przyszybowa czarna lub jasna do wyboru gratis!

Niewątpliwą zaletą systemu jest łatwy i czysty montaż możliwy do wykonania w wykończonych pomieszczeniach. Utrzymanie okien w czystości nie stanowi problemu, gdyż wszystkie elementy są wyjmowane z prowadnicy.

 

WALORY ZABUDOWY BALKONU

- zabudowa balkonu pozwala na nadanie nowych walorów estetycznych i użytkowych niezbyt atrakcyjnym mieszkaniom z wielkiej płyty. Zabudowany balkon to nowa jakość mieszkania!

- chroni przed kurzem, wiatrem i hałasem, dociepla mieszkanie i umożliwia wykorzystanie balkonu lub logii dla celów rekreacyjnych przez cały rok.

- system składa się ze stałych i ruchomych części, co daje nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Mogą Państwo sami zadecydować zarówno o wyglądzie, jak i funkcjonalności.

- duża sztywność profili pozwala budować przesuwne elementy nawet do 3m wysokości.

-może stanowić zabezpieczenie przed włamaniem (jedną z opcji dodatkowych są zamki i ewentualnie zastosowanie szyby bezpiecznej)

- anodowanie profili aluminiowych gwarantuje użytkowanie balkonu bez śladów korozji i konieczności renowacji zabudowy.

 

ZABUDOWA BEZRAMOWA

System zabudowy bezramowej ma zastosowanie w miejscach takich jak kawiarnie, restauracje, sklepy, witryny, ogrody zimowe, tarasy, szklarnie jak również balkony.

Projekty wykonywane są zgodnie z kształtem wykorzystywanej powierzchni.
Pasuje do wszystkich rodzajów powierzchni owalnych, kanciastych, prostych.

Skrzydła szklane, w systemie zabudowy bezramowej, produkowane są z pojedynczych szyb ze szkła bezpiecznego, posiadają dwa rodzaje mechanizmów przesuwnych nośnych na balkonach u góry i u dołu, a w witrynach tylko u góry.

Szyby na dole i na górze przesuwają się dzięki wózkom jezdnym umieszczonym pomiędzy profilami aluminiowymi.

MOŻLIWOŚCI SYSTEMU PRZESZKLENIA BALKONÓW:

- Nie ogranicza widoku
- Podnosi wartość nieruchomości
- Jest zgodny z wymogami techniki budowlanej
- Efektywny pod względem architektonicznym
- Nie wprowadza zmian w zewnętrznym wyglądzie budynku
- Nie stwarza problemów prawnych właścicielom mieszkań
- Umożliwia korzystanie z balkonu przez cały rok we wszystkich porach
- Chroni przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak deszcz, śnieg czy wiatr
- Zapewnia izolację cieplną i chroni przed hałasem
- Zapewnia pełniejsze i dłuższe korzystanie z balkonu przez cały rok
- Pasuje do wszystkich typów balkonów

- System składa się według wysokości z szyb z 8 lub 10 mm szkła hartowanego
- Utrzymanie porządku i konserwacja jest praktyczne i łatwe
- Może być otwierany i zamykany na różnych poziomach
- Ze względu na to, że szkło jest hartowane szyby są giętkie i wytrzymałe
- Stosowane szkło hartowane jest wytrzymałe na uderzenia. Dzięki temu zapewniona jest optymalna ochrona przed włamaniem
- W przypadku rozbicia na skutek ekstremalnych czynników zewnętrznych szyba rozpadając się na małe kawałki nie stwarza zagrożenia dla otoczenia ani ludzi czy zwierząt.


 

Materiałem często wykorzystywanym przy wypełnianiu dołów balkonu, daszków oraz zadaszeń tarasów jest poliwęglan komorowy.

 

Poliwęglanowe płyty komorowe.

Poliwęglan komorowy jest tworzywem, którego właściwości sprawiają, że jest najbardziej uniwersalnym materiałem zdolnym połączyć najwyższe parametry optyczne i wytrzymałościowe z doskonałą izolacją termiczną. Znajduje zastosowanie w przemyśle i w budownictwie indywidualnym przy szkleniu nowych i renowacji starych zadaszeń. Do tarasowych pokryć dachowych, ogrodów zimowych jako wypełnienie balustrad, balkonów i klatek schodowych. Montowany jest w metalowej lub aluminiowej konstrukcji. System uszczelniający zapewnia możliwość ruchu płyty / rozszerzenie i kurczenie/ bez utraty przyczepności.Przy zabudowie tarasów stosowany jest Lexan wielokomorowy grubości 25mm.

Płyty występują w kolorach przejrzystym, mlecznym i dymnym.

Uwaga ! Oferujemy sprzedaż płyt poliwęglanowych w ilościach hurtowych w bardzo atrakcyjnych cenach!